Każdy zasługuje na odrobinę luksusu – jak wybrać luksusowy hotel?

Komfortowy urlop to marzenie każdego zapracowanego człowieka. Dlatego ogromną wagę przywiązujemy do wyboru miejsca, w którym zamierzamy go spędzić – i chodzi tu zarówno o ciekawą lokalizację, jak i bazę noclegową, którą wybierzemy. O czym powinniśmy pamiętać wybierając luksusowy hotel?

Po pierwsze: czytaj opinie!

Nie warto kupować kota w worku i ślepo wierzyć miłym dla oka broszurom informacyjnym. O atrakcyjności hotelu świadczą przede wszystkim opinie gości, więc warto zwracać na nie uwagę w pierwszej kolejności. Znajdziemy je na popularnych serwisach rezerwacyjnych lub forach internetowych, a czasem usłyszymy od znajomych (tzw. marketing szeptany) Obiekt może mieć w swojej ofercie SPA i fantastyczne śniadania, jednak dopiero opinie ujawnią, czy wanny z hydromasażem działają jak trzeba, a kawa na śniadaniu rzeczywiście zachwyca swoim aromatem. Prawdziwie luksusowy hotel to miejsce cenione przez gości, w którym liczą się nie tylko piękne wnętrza, ale również niepowtarzalna atmosfera.

Luksus ma swoją cenę

Decydując się na luksusowe wczasy nie ma sensu liczyć każdej złotówki. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. W luksusowym hotelu do opłaty podstawowej – tj. opłaty za dobę – trzeba doliczyć koszt dodatkowych usług. Będą to zabiegi SPA, dodatkowe posiłki, room service czy wypożyczenie sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Trzeba się więc liczyć, że fundusz przeznaczony na super-wakacje przekroczy samą opłatę rezerwacyjną. Ale jeśli wybrany hotel słynie z doskonałej strefy odnowy biologicznej, czemu nie skusić się na aromatyczny masaż? Pamiętajmy, że zregenerowany organizm jest bardziej produktywny w pracy, więc wydatek na luksus to często bardzo trafiona inwestycja!

Luksusowy hotel to luksusowi goście

Rezerwując wakacje w luksusowym hotelu pamiętajmy o zasadach savoir-vivre. Nie chodzi tylko o przestrzeganie podstawowych zasad kultury osobistej, bo to wydaje się dość oczywistą sprawą. Trzeba pamiętać, że w niektórych hotelach o podwyższonym standardzie obowiązuje np. określony dress code podczas posiłków w restauracji. O tych zasadach warto poczytać przed rozpoczęciem pobytu, ponieważ określone reguły mogą obowiązywać również w strefie SPA lub na basenie. Trzeba pamiętać, że właściciele luksusowych hoteli w trosce o renomę obiektu mogą dokonywać selekcji i wpisać gości na „czarną listę”, jeśli zajdzie taka potrzeba. Poziom zamożności gościa nie jest wtedy czynnikiem decydującym.

Wakacje w luksusowym hotelu to marzenie wielu osób. Niezależnie od aktualnej zasobności portfela, każdy zasługuje na odrobinę luksusu!